Mikroregion Uničovsko

Mikroregion Uničovsko se rozprostírá severozápadně od města Olomouce na 315 km2. V mikroregionu žije bezmála 26 400 obyvatel. K formálnímu ustanovení mikroregionu došlo v roce 1998 dohodou starostů 12 obcí. V roce 2001 se k tomuto sdružení připojily obce Lipinka a Oskava. K dnešnímu dni má Mikroregion Uničovsko 14 členských obcí.

úřední deska
Benkov Králová Hlivice Dědinka Pískov Zadní Újezd Horní Sukolom Renoty Dětřichov Haukovice Rybníček Brníčko Střelice Lazce Dolní Sukolom Plinkout Nemrlov Mostkov Václavov Břevenec Nová dědina UNIČOV PASEKA ŽELECHOVICE MEDLOV ŠUMVALD LIPINKA NOVÁ HRADEČNÁ ÚJEZD STRUKOV DLOUHÁ LOUČKA OSKAVA PŇOVICE ŽEROTÍN TROUBELICE
hvězdy b

Společný zájem o prosperitu regionu

Obce mikroregionu spolu spolupracují při prosazování a uskutečňování projektů, které svým významem přesahují hranice jednotlivých obcí. Členské obce tak spojuje nejen společný zájem o prosperitu mikroregionu, ale také o přírodní prostředí, turistickou atraktivitu regionu či kulturní dědictví.

novinky z mikroregionu
mikroregion unicovsko 1 hvězdy d

Kdo tvoří mikroregion Uničovsko?

Přirozeným střediskem tohoto území je město Uničov, jedno ze sedmi moravských královských měst. Uničov je město s množstvím kulturních památek, historických zajímavostí a s možností bohatého sportovního vyžití.

Mikroregion Uničovsko tvoří kromě samotného Uničova tyto obce: Dlouhá Loučka nazývaná jižní branou Jeseníků. Motokrosový areál v obci je dějištěm celorepublikových závodů. Lipinka vznikla jako ves uhlířů a dřevařů před rokem 1457. Medlov je harmonií přírody, historie a moderního životního stylu. Nová Hradečná má za humny Bradlo, Kočičí Skálu a Tři Kameny. Okolní bohatě zalesněná krajina přímo vybízí k toulkám a procházkám přírodou. Oskava leží podél horního roku stejnojmenné říčky, v hluboce zalesněném údolí. Obec je hojně využívána jako letovisko a rekreační oblast. Paseka má výhodnou polohu pro turistiku - hrad Sovinec, sanatorium, Karlov. V obci též věnují velkou pozornost sportovištím. Pňovice se nachází na prahu Uničovska, Litovelska a Šternberska. Strukov byl založen roku 1789 na pozemcích zrušeného dvora v Žerotíně. Jedna z nejmenších obcí mikroregionu s pěkným kulturně-sportovním zázemím. Šumvald se objevuje v historických pramenech od roku 1287. V obci se nachází největší rybník v širokém okolí s výměrou 60 ha. Troubelice jsou obcí převážně zemědělskou, kde poznáte sílu venkova. Újezd je východní branou Uničovska. V okolí obce se nachází rybníky s bohatstvím břehových porostů. Želechovice jsou obcí s nejdelší historií na Uničovsku - sahá do roku 1078. Žerotín souvisí s významným moravským šlechtickým rodem Žerotínů.

hvězdy a
mikroregion unicovsko 2 mikroregion unicovsko 2 hvězdy c
ihale avukatı ankara dershaneler